0 položiek za 0 EUR

Flor de Sal d’Es Trenc Sri Lanka kari

Výrobca:
Balenie: 150 gramov - Dóza
Popis

Flor De Sal D’Es Trenc- patrí medzi najkvalitnejšiu morskú soľ na svete vďaka unikátnej mikroklíme Baleárskych ostrovov o čom vedeli už aj dávni Rimania. Práve oni tu začali s jej ťažbou/zberom a táto tradícia pretrváva dodnes. Lokalita na juhovýchode Mallorky nebola vybraná náhodne nakoľko sa tu nachádza jedna z najkrajších panenských pláží v tejto oblasti s dĺžkou viac ako 3,5 km. Zber prebieha v mesiacoch Máj – September kedy podmienky na samotný zber sú najoptimálnejšie. Flor De Sal D’Es Trenc je naozaj neobyčajná soľ, zdravá soľ, ktorá obsahuje viac ako 80 minerálov a stopových prvkov a 20 x viac magnézia ako obyčajná soľ. (Chemické zloženie Calcium 0.07%, Magnesium 1.86%, Sodium 34.11%, Potassium 0.64%, Chlorides 52.3%) Práve preto je vhodná na konzumáciu aj pre ľudí, ktorí majú problémy s vyšším krvným tlakom a trpia srdcovo - cievnymi chorobami. Na druhej strane gurmáni určite ocenia vyváženú chuť morskej soli s jemne sladkastými tónmi a nádhernými kryštálikmi.


Vôňa / Chuť: Morská soľ s typickým korením Srí Lanky. Harmonické a vyvážené namiešanie 10-tich exotických korenín tej najvyššej kvality. Koriandrové semienka, kurkuma, bobkový list, kardamóm prepožičiavajú soli a tým následne jedlám exotické tóny, čili a čierne korenie sa starajú o potrebnú pikantnosť, škorica a klinček zaokrúhľujú celú kompozíciu.


Kombinácia s jedlom: Aby sa všetky arómy a éterické oleje rozvinuli do plnej krásy, držíme sa starých tradícií zo Srí Lanky. Flor de Sal Sri Lanka prepožičiava všetkým špecialitám Ázijskej kuchyne, ryžovým jedlám ako aj kuracím jedlám pripraveným na rošte obzvlášť zaujímavý dotyk.


Vyrobené v Španielsku 100% prírodný produkt.
Distribútor:  TRIX M, s.r.o., Nová Lesná 252, 05986 Nová Lesná.
Skladujte na suchom a tmavom mieste.
Zloženie: Zloženie: 20% kari korenie – Srí Lanka, 80% morská soľ.
Výrobca: Gusto Mundial Baleárides, S.L., Mallorca, Španielsko.

Cena: 9,90 €
ks