0 položiek za 0 EUR

Základný gurmánsky balíček

Výrobca:
Balenie: olej 250ml + pesto 90g + 180 g soľ
Popis

 


Dovolili sme si pre Vás pripraviť balíček, pomocou ktorého budete vedieť pripraviť znamenité plnené kuracie prsia.  Tento balíček Vám ponúkame za zvýhodnené cenu.


Balíček obsahuje:


Soľ
Flor De Sal D’Es Trenc- patrí medzi najkvalitnejšiu morskú soľ na svete vďaka unikátnej mikroklíme Baleárskych ostrovov o čom vedeli už aj dávni Rimania. Práve oni tu začali s jej ťažbou/zberom a táto tradícia pretrváva dodnes. Lokalita na juhovýchode Mallorky nebola vybraná náhodne nakoľko sa tu nachádza jedna z najkrajších panenských pláží v tejto oblasti s dĺžkou viac ako 3,5 km. Zber prebieha v mesiacoch Máj – September, kedy podmienky na samotný zber sú najoptimálnejšie. Flor De Sal D’Es Trenc je naozaj neobyčajná soľ, zdravá soľ, ktorá obsahuje viac ako 80 minerálov a stopových prvkov a 20 x viac magnézia ako obyčajná soľ. (Chemické zloženie Calcium 0.07%, Magnesium 1.86%, Sodium 34.11%, Potassium 0.64%, Chlorides 52.3%) Práve preto je vhodná na konzumáciu aj pre ľudí, ktorí majú problémy s vyšším krvným tlakom a trpia srdcovo - cievnymi chorobami. Na druhej strane gurmáni určite ocenia vyváženú chuť morskej soli s jemne sladkastými tónmi a nádhernými kryštálikmi.


Olej
Čerstvý rozmarín sa šetrne pridáva do samotného olivového oleja vylisovaného z autochtónnej odrody Ottobratica a Ciciarello. Použitý BIO- rozmarín týmto spôsobom prepožičiava tomuto vynikajúcemu olivovému oleju svoju nezameniteľnú chuť a vôňu. Egypťania, Hebreji, Gréci a Rimania považovali rozmarín za posvätné byliny. Pôvodom pochádza táto bylina z Ázie, má výrazný vplyv na mozog a centrálny nervový systém a je skvelý pre podporu mysle a duševného vedomia. Tento rozmarínový olivový olej sa obzvlášť hodí na zjemnenie a dochutenie jedál z diviny, zajačiny, grilovaných kotliet, k sladkovodným rybám, k zelenine na všetky spôsoby a zvlášť k zemiakovým jedlám. Je výborným doplnením na ochutenie polievok, k šalátom, prílohám a ku cous-cousu..


Pesto
Paradajky dozreté v prirodzenom vegetačnom období, sušené na slnku a naložené v tom najkvalitnejšom panenskom olivovom oleji. Už po otvorení budete očarení príjemnou arómou a veľmi intenzívnou chuťou.Je to ingrediencia, ktorá by nemala chýbať v žiadnej kuchyni, nakoľko jej využite je takmer nevyčerpateľné od predjedla, až po hlavný chod. Vyskúšajte kombináciu čerstvého baby špenátu a sušených paradajok.

Bežná cena: 25,30 €

Akcia: 19,90 €

ks
Inšpirácie